ÖZELLİKLER

Reklam Stratejilerine Uygun Altyapı

AçıkGişe, etkinlik seçen son kullanıcıların salon içerisinde nerede oturacaklarını ve koltuklarını kendilerinin seçmesine olanak tanır. Salon oturma planına ek olarak dijital ortamda hazırlanan ve gerçek salonun birebir 3D kopyası olan 360 Derece görüş sistemi ile son kullanıcılar, seçmiş oldukları koltuktan sahnenin nasıl göründüğünü 3D bakış açısıyla görebilir. 

“Send as a Gift” özelliği ile, kullanıcı bilet satın alma işlemi sırasında, bileti hediye olarak bir tanıdığına gönderebilir. Hediye olarak gönderilecek olan bilet satın alındıktan hemen sonra veya satın alan kişi tarafından belirlenecek bir günde (örneğin hediyeyi alacak olan kişinin doğum günü) gönderilebilmektedir.

AçıkGişe, organizasyon sahiplerinin system içerisinde sadakat ve ödüllendirme programları oluşturabilmesine olanak tanır. Örnek vermek gerekirse, belirli sayıda ve/veya arka arkaya etkinliklere katılmış olan bir kullanıcının sanal cüzdanına belirli bir miktar yükleme yapılabilir. İzleyici, söz konusu sanal cüzdanındaki bu bedeli takip eden etkinlikler için yapacağı alış verişlerde kullanabilir.
“Come with me!” özelliği, bilet satın alan kişilerin, satın almış oldukları koltuklarını gösteren bir linki sosyal medya üzerinde paylaşmasına olanak verir. Paylaşılan bu link ve bu bilgi mesajı üzerinden satış web sitesine gelen kişiler, arkadaşlarının oturduğu koltukları görebilirler. Böylece arkadaşlarının yanında veya yakınında bir koltuk seçerek, etkinliğe birlikte katılabilirler.

AçıkGişe organizasyon sahibinin çapraz satış kanalları oluşturmasına olanak tanır. Etkinlik biletleri sizin tarafınızdan belirlenecek noktalardan satılabilir, istenildiği takdirde lokanta, hotel vb. değişik fiziksel lokasyonlardan da bilet satışı yapılıp, biletin çıktısının alınması mümkündür. Buna ek olarak, yetkilendirilen satış noktaları, koltuk rezervasyonu da yapabilmektedirler. Yapılan tüm bu işlemler, sistem üzerinde detaylı olarak (satışın hangi satış noktasında, hangi çalışan tarafından yapıldığını gösterebilecek kadar detaylı) görülebilmektedir.
AçıkGişe’de, etkinliğinize özel ekstra satışlar da yapılabilir.

Örneğin bir basketbol maçına ait özel imal edilen t-shirt, atkı, park yeri, yemek/ikram vb. gibi ekstra satışların da yapılabilmesi olanak dahilindedir. Söz konusu ekstralar satış web sitesinde, ayrı bir menü öğesi olarak, bir alt menü öğesi olarak veya alışveriş sepetinde gösterilebilmektedir. Yapılan ekstra satışların detayları ve miktarları sistem üzerinde detaylı olarak görüntülenebilmektedir. Böylece maç günü veya öncesinde müşterilere ek hizmetler sunulabilmektedir. Anılan alternatifler üzerinde ayrıca bir filtreleme yapılarak (örneğin yalnızca kombine bilet sahiplerine özel) satış tipleri çeşitlendirilebilmektedir.
AçıkGişe sistemi üzerinde birden fazla etkinliği paket haline getirerek satışa açabilme imkânı vardır. Ayrıca tüm bir sezonun etkinliklerine giriş hakkı, yani kombine biletler satışa çıkartılabilir. Bu şekilde satın alma işlemi yapan kişilere ödüllendirme veya sadakat kampanyaları uygulanabilir.  

Kullanıcının biletini aldığı bir etkinliğe gelemeyeceğini bildirmesi durumunda, izleyicinin koltuğu yalnızca bu maça mahsus olmak üzere satışa açılabilir. Bu satış üzerinden elde edilen gelirin bir kısmı veya tamamı kombine bilet sahibine verilebilir veya organizasyon sahibine kalabilir.